Esteu aquí

Relació de premiats de la XVII Festa de l’Esport Aldeà 2022

Millor Esportista individual femenina 2021: Andrea Silva Pascual
Millor esportista individual masculí 2021: Martí Cervellera Albacar
Millor equip o grup esportiu 2021: Grup Xou Petit del CP l’Aldea

ARXIUS RELACIONATS


28 març 2022
Acció Esportiva

Des de la regidoria d’Acció Esportiva us informem de la relació de premiats de la gala

de la XVII Festa de l’Esport Aldeà, que tenia lloc dissabte 26 de març a l’espai de premsa de la Casa de la Vila. Les 3 categories de premis principals han estat :
Per la Millor Esportista individual femenina 2021: Andrea Silva Pascual, en la modalitat  de patinatge artístic:
Èxits assolits:

 

  • 1a classificada individual al territorial a Tarragona
  • Subcampiona individual al campionat de Catalunya
  • Subcampiona individual al campionat d’ Espanya
  • 3a classificada individual al campionat de d’Europa
  • Subcampiona del món

 

Per al millor esportista individual masculí 2021: Martí Cervellera Albacar, en la modalitat de Taekwondo.
Èxit assolit:

  • Medalla d’or al campionat  de Catalunya en categoria -32 kg

 

Per al millor equip o grup esportiu 2021: Grup Xou Petit del CP l’Aldea, en la modalitat de patinatge artístic.

Èxits assolits:

 

  • 1r lloc al campionat de Catalunya
  • 1r lloc al campionat d’ Espanya
  • 1r lloc al campionat d’ Europa
  • 4t al campionat del Món

 

Us adjuntem la resta de premiats a la Gala

Mencions Especials
Santi Estorach Valldepérez  (Futbol)
Grup Xou Júnior (Patinatge)
Bartolomé Meca i  Mari Blanch.

Premi al reconeixement de les Entitats

Club Patí l’Aldea (Patinatge)

 

Premi al Voluntariat
Mercè Princep Melich (Bitlles)

 

Premi a la Projecció Esportiva 2021

Noa Benito Bedós (Futbol)
Blai Escribà Curto (Natació)
Ferran Arasa Curto (Patinatge)

 

Detalls commemoratius

Begonya Jornet  (Patinatge)
Rafel Oliva (Futbol)
Mercè Princep Melich (Bitlles)
Club Patí l’Aldea (Patinatge)
Cristian Calvet Cebolla (Motociclisme)
Blai Curto Escribà (Natació)
Ferran Curto Arasa (Patinatge)
Noa Benito (Futbol)
Andrea Silva Pascual (Patinatge)
Sergi Estorach (Futbol)
Martí Cervellera Albacar (Taekwondo)
Grup Xou Petit (Patinatge)
1er equip UE Aldeana (Futbol)
UEA (Futbol)
Grup Xou Júnior (Patinatge)

 

Imatges

https://bit.ly/3IJ8yoj
https://bit.ly/36PUbBm
https://bit.ly/36SYZpr

 

 

 

COMPARTEIX!