Esteu aquí

Relació de premiats de la XIV Festa de l’Esport Aldeà 2018

17 març 2018

Yago Gavilán del Club Nàutic Amposta i el Grup Xou Juvenil del CP l’Aldea s’emporten els premis als millors esportistes de l’any

Des de la regidoria d’Esports de l’ajuntament de l’Aldea  us informem de la relació de premiats de la gala de la XIV Festa de l’Esport Aldeà que tenia lloc ahir divendres a les 22.00 h  al pavelló poliesportiu, una gala que anualment s’encarrega de reconèixer l'esforç i el sacrifici dels esportistes Aldeans i que enguany tornava a estar apadrinava pel president del Consell Esportiu del Baix Ebre el Sr Enric Adell.

El  guanyador individual  de la XIV Festa de l’Esport Aldeà ha estat Yago Gavilán Espinós del Club Nàutic Amposta amb la disciplina de Rem. Medalla de bronze en 2+ sènior a Campionat d’Espanya, medalla argent en 8+ sènior al Campionat de Catalunya i 11a posició en 4- sènior amb la selecció espanyola del Campionat del Món SUB23. 

D’altra banda els guanyadors en conjunt han estat el Grup Xou Juvenil del CP l’Aldea , pels resultats obtinguts als campionats durant el 2017: 2º al campionat territorial, 3rs Catalunya, 3rs espanya, 5ens al campionat d’Europa i 4rts copa d’Europa.

El president del Consell Esportiu del Baix Ebre el Sr Enric Adell, Dani Andreu Alcalde de l’Aldea i tota la corporació municipal feien entrega als premiats que us detallem:

 

NOM

PREMI

Unió Esportiva Aldeana

el Premi al reconeixement a entitats

Aitzane Sanchez Gilabert

el Premi a la projecció esportiva

Ramon Gas Melich

el Premi a la Constància i esforç

Aleix Borràs Faiges

el Premi a la Constància i esforç

Ramon Gil Ferré

el Premi a la Constància i esforç

Andrea Sanchez Gilabert

el Premi a la Constància i esforç

Alba Peris Meca

el Premi a la Constància i esforç

Albert Alegre Escurriola

el Premi a la Constància i esforç

Idoia Estudillo Meca

el Premi a la Constància i esforç

Francisco Príncep Sentís

el Premi al voluntariat

Xavi Pino Insa

el Premi al voluntariat

Marta Gavaldà Simó

el Premi al voluntariat

Yago Gavilan Espinós

el Premi al Millor esportista de l'any

Grup Xou Juvenil

el Premi al Millor esportista de l'any

Clup Patí l'Aldea

la Menció Especial a entitats i esportistes

Iris Ferrer Monteverde

la Menció Especial a entitats i esportistes

Anouk Vizcarro Tomàs

la Menció Especial a entitats i esportistes

Juan Vidal Vidal

la Menció Especial Ajuntament

Blai Escribà Curto

la Menció Especial Ajuntament

Christian Calvet Cebolla

la Menció Especial Ajuntament

Aitor Favà Martínez

la Menció Especial Ajuntament

Artur Joan Andres Jimenez

la Menció Especial Ajuntament

Roger Arasa Curto

la Menció Especial Ajuntament

Arantxa Ferrando Muela

la Menció Especial Ajuntament

Sergi Gasparin Ferrando

la Menció Especial Ajuntament

 

El moment més emotiu de gala es donava amb la menció a títol pòstum al Sr Miguel Alegre Ariño pel seu recorregut esportista amb la UE Aldeana. El premi era recollit pel seu fill Marc Alegre davant un d’un pavelló dempeus per retre-li  homenatge.

 

COMPARTEIX!